środa, 29 grudnia 2010

Mróz akatkuje.


Witam Was po świętach. Nie wiem jak u Was, ale u mnie były to naprawdę radosne, rodzinne święta, miałam czas żeby trochę wyżyć się w kuchni, zobaczyć dawno niewidziane twarze oraz spokojnie poczytać książkowe zaległości.

Tak czy inaczej po tym spokojnym okresie zauważyłam ze zgrozą, że strasznie dawno niczego tu nie napisałam. Czas naprawić to przewinienie. Tu następuje zaskoczenie, bo mimo przemysłowej ilości słodkość, które wchłonęłam w świątecznym okresie nie zabawie się w testerkę preparatów antycellulitowych. Co to to nie :)) Stwierdziłam, że piękne okoliczności przyrody, które nam się zadziały zachęcają raczej do zakrywania całego ciała i ruszania na śnieg! 

Także polecam zabezpieczyć wystające części ciała ochronną maścią z witaminą A i biec na śnieg.

Maść ta dostępna jest w zasadzie w każdej aptece za 3-4zł. Przeznaczona jest do osłaniania w celu regeneracji skóry, łagodzenia stanów zapalnych i ochrony przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Ma dość gęstą konsystencję, ale stosunkowo szybko się wchłania i prawie nie zostawia na skórze tłustego filmu (a mówię to ja, osoba o chronicznie trądzikowej cerze). Dodano do niej cytrynowy aromat, który przypomina mi starodawne, glicerynowe kremy z kiosków Ruchu. Naprawdę dobrze się sprawuje kiedy chcemy szczególnie nawilżyć jakieś miejsce, lub zabezpieczyć je przez mroźnym wiatrem. Dodatkowym plusem wydaje się minimalistyczny skład i apteczne pochodzenie, które wydaje się gwarantować nam nieuczulanie (ale na to nie mogę dać gwarancji). Jedynym jej minusem, jak dla mnie jest opakowanie. Moja maść zapakowana jest w klasyczną metalową tubę, która stanowczo nie nadaje się do beztroskiego wkładania w kieszeń, czy wrzucania do torby. Ogólnie bardzo polecam ochronną maść z witaminą A, jako niedrogi i prosty substytut pomadek, kremów i kremików.

Szkoda tylko, że „chroni przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi” nie jest równoznaczne z „zastępuje gruba kurtkę i czapkę”.

Podsumowując

pojemność: 25g 
cena: 3,80zł
  + dobrze się wchłania
  + szybko radzi sobie z przesuszoną skórą
  + osłania przed mrozem
  + zapach
  + cena
  - opakowanie - użycie standardowej wazeliny, która dla niektórych osób może(?) być nieco przyciężka

2 komentarze:

 1. Chyba się skuszę i ją kupie ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja również polecam!:)
  i czekam na jakiegoś nowego posta z Twoimi zdjęciami!:)

  http://jasiek-wardrobe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń